Menu
Tennis Europe
Back to Tennis Europe
Home
Tournaments
Players
Ranking
Menu
Log In
Menu
TE Birkerød 2022
Matches - 13 June 2022
Log In
TE Birkerød 2022
Birkerød Tennisklub |
BirkerøD, Denmark
11 Jun 2022 to 18 Jun 2022
Category 3
Favourite
Overview
Matches
Players
Draws
Events
Fact Sheet
Acceptance list
Seeded entries
Winners
More
Sat
11
Jun
Sun
12
Jun
Mon
13
Jun
Tue
14
Jun
Wed
15
Jun
Thu
16
Jun
Fri
17
Jun
Sat
18
Jun
More
Match schedule
13 June 2022
Download PDF
Search in player and country...
List view
Grid view
More
Court 3
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
William VAINIONPAA [WC]
Nikolaj Sehested Berens PETERSEN [Q]
W
3
6
1
6
H2H
2. Followed by
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Louis HENRIET [DA]
Anton LINDBERG-LARSEN [DA]
W
2
6
6
7
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Grace BERNSTEIN [Q]
W
Hedvig PLACATKA [DA]
2
6
6
2
6
4
H2H
4. Not before 15:00, court TBA
BD14 - Boys Doubles 14 Main Draw
Round of 32
Emil SCHOELIN [DA]
Nicolai SCHOELIN
Vincent SCHWABE [DA]
Vincent VISKER
W
6
7
4
6
H2H
Court 4
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Lars IVARSON HORN [DA]
W
Mingus Zack HANSEN [DA]
7
6
6
4
H2H
2. Followed by
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Sebastian KVIST [WC]
W
Anders Erik BERGSTROM [DA]
6
4
6
4
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Amelie HOLLMANN [DA]
Marie LEUTHOLTZ BENMOUYAL [DA]
W
4
6
1
6
H2H
4. Not before 15:00, court TBA
BD14 - Boys Doubles 14 Main Draw
Round of 32
Aoun ABBAS [DA]
Meesam ABBAS
Lars IVARSON HORN [DA]
Nicolai Eie WORREN
W
1
6
1
6
H2H
Court 5
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Dante LEVINSSON-OLSSON [WC]
Magnus OESTERGAARD [WC]
W
0
6
2
6
H2H
2. Followed by
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Anna BRANDT SCHULTZ [WC]
W
Mia TINSLEY [DA]
6
2
6
2
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Karla Kleist Giersloev JOERGENSEN [DA]
Alexandra Peralta BOENAES [LL]
W
2
6
2
6
H2H
Court 6
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Finn SULUGIUC [DA]
Nils FRÖBEL [LL]
W
5
7
4
6
H2H
2. Followed by
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Anastazja JANOWSKA [DA]
W
Emma BRANDT SCHULTZ [LL]
7
5
6
3
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Josefine Beate PAPE [DA]
Esther ANDREASSON [DA]
W
1
6
2
6
H2H
Court 7
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Oscar JUSUFAGIC [Q]
W
Jonah MIELKE [Q]
6
3
6
3
H2H
2. Followed by
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Viola From VIOLA FROM PEDERSEN [WC]
Karina Maria MACARIE [WC]
W
1
6
0
6
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Josefine Bente MALLING [DA]
Lois BERNSTEIN [DA]
W
5
7
4
6
H2H
Court 8
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Gabriel WENNHALL [WC]
W
Jonathan EIE [WC]
Walkover
H2H
2. Followed by
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Caroline Sofia KOSTECKI ANDERSEN [Q]
Rebecca HARDER KIRK [Q]
W
1
6
6
7
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Hedvig TURESSON [DA]
W
Rosa Pham ANDREASEN [Q]
6
4
6
2
H2H
Court 9
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Scott Authen JOHNSEN [Q]
Jens Holger NISSEN [DA]
W
2
6
3
6
H2H
2. Followed by
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
William Johan KJELLBERG [DA]
W
Philipp KURZENBERGER [DA]
6
0
6
0
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Eva Katharina SUEDMEYER [DA]
W
Caroline HERMANNS [Q]
6
3
4
6
7
5
H2H
Court 10
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
David TRAUTMANN [Q]
W
Meesam ABBAS [Q]
6
2
2
6
6
2
H2H
2. Followed by
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Aoun ABBAS [DA]
W
Paul KURZENBERGER [DA]
4
6
6
3
6
4
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Ella WILSTRUP [WC]
W
Ona MARCINKEVICIUTE [DA]
6
0
6
0
H2H
Court 11
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Ole Helliesen RAMSLAND [DA]
W
Noah KIRSCHNER [Q]
3
6
6
3
6
2
H2H
2. Followed by
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Annesien VAN MIERLO [DA]
W
Liva Viller MOELLER [Q]
6
3
6
1
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Clara Møller WILSTRUP [Q]
W
Anne MOED [DA]
6
0
6
0
H2H
Court 13
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Eoghan SAMYN [DA]
Oscar CASAS MAS [DA]
W
1
6
7
6
2
6
H2H
2. Followed by
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Sofie Carolina Fraes ESPERSEN [DA]
W
Ingrid Sofia HAUKELI [WC]
4
6
6
1
6
0
H2H
3. Not before 11:45
GS14 - Girls Singles 14 Main Draw
Round of 64
Ellen HOFF [DA]
Emilee IBSEN [WC]
W
3
6
4
6
H2H
Court 14
Birkerød Tennisklub
1. Starting at 09:00
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Vincent SCHWABE [DA]
Nikolai Hammersmark GJERVAN [DA]
W
1
6
2
6
H2H
2. Followed by
BS14 - Boys Singles 14 Main Draw
Round of 64
Vincent VISKER [DA]
Hugo BUCHT [Q]
W
3
6
2
6
H2H